مقالات

صفحه مقالات
پلی گلاس و هایگلاس

تفاوت هایگلاس با پلی گلاس

پلی گلاس و تفاوت آن با هایگلاس

پلی گلاس نوعی ‌ام‌دی‌اف با روکش نوعی پلاستیک به نام پلکسی گلاس است. پلکسی گلاس همانند شیشه شفاف است. جنس این پلکسی گلاس از نوعی پلی کربنات است که ظاهر شبیه به شیشه دارد اما نسبت به شیشه سبک‌تر و محکم‌تر می‌باشد. اکثر تخته‌های ‌هایگلاس یک رو می‌باشند، که یک سمت آن با لایه محافظ مانند سلفون پوشانده شده و سمت دیگر، ظاهری سفید از جنس ملامین و کاغذ دارد.

ادامه مطلب

ترمووود چیست؟

ترمووود

با به کارگیری روش‌های مهندسی و فراوری مناسب، می‌توان عمر و دوام چوب‌ها را افزایش داد و آن‌ها را در برابر شرایط محیطی مقاوم‌تر ساخت. چوب‌های ترمووود به علت فرآیندی که در این جریان طی می‌کنند دارای خصوصیات ویژه ای می‌شوند که آن‌ها را به بهترین گزینه برای نمای بیرونی و داخلی ساختمان تبدیل می‌سازد.

فرآوری ترمووود به منظور افزایش خواص چوب از قبیل ثبات ابعادی، سختی مکانیکی و مقاومت بیولوژیکی مورد استفاده قرار می گیرد. این فرآوری به دلیل عدم استفاده از مواد شیمیایی، دوستدار محیط زیست می باشد.

چوب حرارت دیده یا اصلاح شده با حرارت با نام ترمووود شناخته شده است. چوب ترمو جایگزین بسیار مناسبی برای چوب های اشباع می باشد زیرا هیچ گونه ضرر و زیانی برای محیط زیست ندارد.

ادامه مطلب

AC Rating

استاندارد سایش (AC) چیست؟

استاندارد AC

از دیرباز محصولات و مصنوعات چوبی در سراسر جهان علاقه مندان بسیار به ویژه در صنعت مبلمان و دکوارسیون داخلی داشته است، یکی از محصولات چوبی که به دلیل زیبایی، دوام ، مقاومت های مکانیکی و ویژگی هایی همچون مقاومت بسیار در برابر هدایت گرمایی،هدایت صوتی و هدایت الکتریکی در ساختمان سازی و دکوراسیون داخلی مورد توجه بسیاری از مردم قرار گرفته ،کفپوش لمینیت است.توسعه و رشد سریع تولید و مصرف کفپوش های لمینیت در جهان به گونه ای بوده که در بین سایر محصولات چوبی بیشترین رشد را داشته و به عنوان یک پدیده جدید در این صنعت و به شمار می رود.

ادامه مطلب

ام دی اف

ام دی اف (MDF)

ام دی اف

به معنی << تخته فیبر با چگالی (دانسیته)متوسط >> است که جزو فرآورده های چوبی محسوب میشود.ام دی اف نوعی تخته فیبر است که به روش خشک تولید میگردد . چگالی متوسط آن بین 600 تا 800 کیلوگرم برمترمکعب است.

این محصول ضمن دارا بودن خواص شبیه سایر اوراق فشردهٔ چوبی، دارای برخی خواص برتر نیز هست که باعث ارتقای بازار آن در بین سایر اوراق فشردهٔ چوبی مانند تخته خُرده‌چوب (نئوپان)، تخته‌لایه، تخته فیبر سخت و… شده‌است. درواقع، این محصول ام‌دی‌اف ابتدا به‌عنوان جایگزین اوراق فشردهٔ چوبی مطرح بوده و سپس در کاربردهای جایگزینِ چوب نیز به‌کار رفته‌است. در حال حاضر، دامنهٔ کاربردهای آن روزبه‌روز درحال افزایش است.

ادامه مطلب

کاغذ دیواری سه بعدی

کاغذ دیواری سه بعدی

کاغذ دیواری

کاغذ دیواری سه بعدی یا دیوارپوش های سه بعدی ایده های جدیدی در دکوراسیون مدرن محسوب می شود که می توان فضاهای خاص و یونیکی را ارائه دهند.

ارائه تصاویر منظره سه بعدی نظیر مناظر طبیعی ، اشکال هندسی و بناها جزوه رایجترین انواع کاغذ دیواری سه بعدی و پوستری هستند.

کاغذ دیواری سه بعدی امروزه جزءبسیار مهمی در دکوراسیون مدرن شده است.

تولید کاغذ دیواری های سه بعدی شبیه به کاغذ دیواری پوستری هست.

ادامه مطلب

معرفی کالای گروه پارکت (laminate)

کفپوشهای چوبی در سراسر دنیا از اولین کالاهای پوششی در کف محل سکونت بشر بوده و طی سالیان متمادی و حتی با ظهور محصولات طبیعی و مصنوعی مختلف هنوز جایگاه خود را در بازار حفظ نموده و بر تنوع خود افزوده است.  
ادامه مطلب

هایگلاس ایشیک

ایشیک سالهاست بعنوان برندی با محصولات با کیفیت عالی در ایران شناخته میشود و از تنوع کالا و رنگ بسیار بالایی برخوردار است. ورقهای هایگلاس ، نوعی ورق MDF با روکش PVC  براق میباشد که این روکشها از لایه ضد خش UV برخوردار هستند,
ادامه مطلب

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به نت چوب می باشد. طراحی سایت پافکو